نتایج جستجو برای عبارت :

لکنت زبان در کودکان

لکنت زبان کودکان یک مشکل گفتاری است و جریان عادی گفتار کودک را مختل می‌کند.  با اینکه این مشکل ممکن است کوتاه و گذرا باشد اما هم برای کودک و هم برای والدین دوران سختی خواهد بود. در بسیاری از مواقع لکنت زبان می‌تواند در برقراری ارتباط کودک با همسالان و والدینش مشکلات جدی به وجود آورد. در این بین بیشترین نگرانی مادران از این است که کودکشان نتواند در دوره‌ای که باید، با همسالانش ارتباط برقرار کند. علل گوناگونی مانند عوامل زیستی، روانی می‌توا
لکنت زبان در کودکان

پس از شروع یک اتفاق ناخوشایند، به اسم لکنت ! آگاهی از ابعاد مشکل اولین گام برای خانواده ها می باشد.

بسیاری از خانواده ها پس از اطلاع از وجود لکنت در کودکانشان دچار استرس می شوند و پس از شدت یافتن لکنت کودک و عدم بهبودی آن احساس درماندگی می کنند. 

برخی از خانواده ها با کم توجهی وجود لکنت در کودک را نادیده می
گیرند و به دنبال
ادامه مطلب
شاید تصورش برایتان سخت باشد، اما چهره های مشهور زیادی هستند که با مشکل لکنت زبان درگیر بوده اند.
لکنت زبان یک مشکل عصبی است که بر اثر آن فرد معمولاً یک صدا را تکرار می کند، کش می دهد یا به کلی قادر به ادای آن نیست. در دنیا ۷۰ میلیون نفر به لکنت زبان دچار هستند.
ادامه مطلب
لکنت زبان در کودکان
 زمانی که کودک قبل از 7 سال سن دارد، بهترین زمان برای درمان اختلال لکنت زبان است. هر نوع تکرار و گیر کردن روی کلمات را لکنت می‌گویند. ترس‌ های که منجر به شوک می‌ شوند، عوامل ژنتیکی و دو زبانه بودن محل زندگی کودک، از جمله عوامل به وجود آورنده لکنت به شمار می ‌روند.
 در مواردی نیز دیده شده، کودک در محیط‌ های مانند مهد کودک قرار گرفته و با کودکی که دچار لکنت است، دوست و هم بازی شده و به مرور او نیز دچار این اختلال شده است.
 لکن

لکنت زبان اصولا به معنای اختلال در گفتار و صحبت کردن معمولی می باشد، که می تواند دلایل متفاوتی از جمله ترس و هیجان ناگهانی داشته باشد. لکنت زبان ناگهانی امکان دارد هفته ها یا سال ها در فرد باقی بماند.
در بیشتر کودکانی که قبل از 5 سالگی به لنکت زبان دچار می شوند این عارضه به خودی خود از بین می رود اما اگر بعد از 5 سالگی از بین نرفت می بایست  گفتار درمانی مراجعه کنیداگر کودک به پنج سالگی رسیده و نشانه های زیر را دارد نیاز به گفتار درمانی دارد:
کو
علت و درمان لکنت زبان ناگهانی در کودکان مسئله ای ویژه برای خانواده ها است زیرا این نوع لکنت حادثه ای بوده و متداول ترین نوع لکنت زبان در کودکان است.
پاسخ به این پرسش از ۲ طریق قابل بیان است. اولین روش توضیح مختصری درباره لکنت زبان ناگهانی و دومین روش مصاحبه ای با افراد صاحب نظر در این زمینه است.
در این قسمت پیشنهاد می کنیم ابتدا به ساکن برای احاطه بیشتر بر روی مسئله لکنت زبان مطلب زیر را مطالعه کنید و سپس به این مطلب بازگشته و مطالعه خود را از س
درمان لکنت زبان کودکان به اندازه درمان مشکلات جسمانی او اهمیت دارد. لکنت زبان یکی از اختلالات گفتاری است که می تواند بر عملکرد، تعاملات، انگیزه و دیگر ابعاد زندگی کودک تاثیر منفی بگذارد. لکنت زبان معمولا در خردسالی و از سنین 2 تا 4 سالگی شروع می شود. لکنت زبان در بین پسران شایع تر از دختران است. در شروع مدرسه ممکن است لکنت زبان شدیدتر شود. عوامل متعددی از جمله ژنتیک، آسیب های جسمانی و روانی می توانند در بروز لکنت زبان نقش داشته باشند. برای در
اگر لکنتتان را کنترل نکنید ، لکنت شما را کنترل خواهد کرد | دُروان
لکنت شبیه کوه یخی هست که بیشتر اون ، زیر سطح آب قرار داره .
بهرحال ما نیاز داریم که یاد بگیریم با وجود لکنت ، موفق زندگی کنیم .
فرد دارای لکنت ، ابتدا نیاز به یک برنامه ی فشرده داره
که تغییرات سریعی رو ایجاد کنه !! و بعد شرایطی برای تثبیت و برنامه ای
ادامه دار . .
سه هدف اصلی برای درمان :
۱ - کاهش ترس   ۲ - تغییر الگوی لکنت   ۳ - پیگیری یک برنامه ی درمانی مداوم
مهمترین اساس و پایه درمان
ادامه دار . .
سه هدف اصلی برای درمان :
فرستادن کودک دارای لکنت زبان به مهد کودک صلاح است : بهتر است اول کودک تحت درمان لکنت زبان با روش شبیه سازی ذهن قرار گیرد و سپس به مهدکودک فرستاده شود. زیرا برخی از مربیان به مسائل لکنت زبان و روانشناسی کودک و جوّی که باعث تمسخر و تحقیر کودک شود ناآگاه هستند که هردو آسیب‌زا است.
مهد کودک چه مزایایی دارد؟
بی‌شک هیچ مراقبتی جای مراقبت مادران را نمی‌گیرد؛ مراقبت‌های غیرمادرانه در صورتی مجاز است که باکیفیت باشد. اگر مهدکودک‌ها خدمات باکیفیتی
بنام خداوند مهربان
بنده محمد قلیچ خانی هستم فردی ۲۴ ساله و دارای لکنت !! از اون جایی که با لکنت زندگی کردم و روزها و شب ها با هم زندگی کردیم ، قطعا همدیگه رو خوب می شناسیم . پس این شناخت فرصت خوبی شده تا حداقل به اشتراکش بگذارم تا شاید به درد عزیز دیگری هم خورد !
مطالب این وبلاگ ، قطعا در کمتر جایی پیدا می شه و سعی می کنم که وبلاگی با مطالب مفید برای دوستان دارای لکنت به یادگار بگذارم .
امّا تعریفی از لکنت :
لکنت یه اختلال گفتاری هست که باعث تاخیر د
سلام دوستان 
کتاب می خواستم بهم معرفی کنید برای درمان لکنت زبان که من بخرم و تلاش کنم این مشکل و درمان کنم، بعد در مورد قیمت بگید که چطوری هست، بالا هم باشه قیمت مهم نیست چون این مشکل بدی هست، چون مورد تمسخر اعضای خانواده قرار میگیری، خلاصه به آدم سخت میگذره ولی با خودم فکر کردم چاره کار غصه خوردن نیست باید قوی باشم و سعی کنم با مشکل بجنگم. 
به  نظرتون امکان داره این مشکل حل بشه؟ یعنی امیدی هست؟ واقعا دوست دارم حلش کنم، اما فعلا این ایده کتاب
دسته: روانشناسی
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 625 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26
پاورپوینت روش درمانی cbt در درمان لکنت زبان دارای 26 اسلاید (ویژه رشته های روانشناسی) با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد
قیمت فایل فقط 16,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.
پرداخت و دانلود

پاورپوینت روش درمانی cbt   در درمان لکنت زبان
پاورپوینت روش درمانی cbt در درمان لکنت زبان دارای 26 اسلاید (ویژه رشته های روانش
بنام خداوند مهربان
بنده محمد قلیچ خانی هستم فردی ۲۴ ساله و دارای لکنت !! از اون جایی که با لکنت زندگی کردم و روزها و شب ها با هم زندگی کردیم ، قطعا همدیگه رو خوب می شناسیم . پس این شناخت فرصت خوبی شده تا حداقل به اشتراکش بگذارم تا شاید به درد عزیز دیگری هم خورد !
مطالب این وبلاگ ، قطعا در کمتر جایی پیدا می شه و سعی می کنم که وبلاگی با مطالب مفید برای دوستان دارای لکنت به یادگار بگذارم .
امّا تعریفی از لکنت :
 اختلال لکنت
 گرفتگی و لکنت زبان اختلالی است که در سن ۲ تا ۶ سالگی شایع بوده و اگر والدین نسبت به درمان آن اقدام نکنند ، کودک تا بزرگسالی این مشکل را با خود به همراه خواهد داشت. با مراجعه به گفتار درمانگر می توان این مشکل را برطرف کرد.
 سکته مغزی و آسیب های ناشی از بیماری های مغزی
 سکته مغزی و بیماری های مغزی می تواند منجر به اختلالات گفتاری در افراد مسن شود. بهترین زمان برای درمان این افراد در ۶ ماه اول پس از بیماری است. با مراجعه به گفتار درما
موز و لکنت زبان در کودکان
در قسمت قبل بصورت ویژه درباره لکنت زبان در کودکان، علائم و روش های درمان آن صحبت کردیم، در این قسمت به این سوال پاسخ می دهیم که موز چه تاثیری بر لکنت زبان کودکان دارد.
لکنت زبان کودکان چیست؟
درمانگران لکنت زبان می گویند، لکنت زبان زمانی پدید می‌آید که در جریان طبیعی گفتار وقفه‌ای ناگهانی و غیر طبیعی ایجاد‌ شود و در صورتی که کودک لکنت زبان خود را به عنوان یک اختلال بپذیرد، فرآیند درمان سریع تر صورت می‌گیرد. اگر علت
بنام خداوند مهربان
امّا تعریفی از لکنت :
دوره تخصصی آموزش زبان انگلیسی کودکان در اصفهان در آموزشگاه تخصصی زبان انگلیسی مخصوص کودکان در شهر اصفهان.
در این روش آموزش زبان انگلیسی کودکان از متد های جدید و روش بازی با کودک جهت یادگیری زبان انگلیسی استفاده میشود ابزار های مختلفی برای در حین آموزش زبان در اختیار بچها قرار گرفته میشود که راهنمایی بهتری برای یادگیری آنها می باشد.
شما میتوانید با مراجعه به وب سایت ما در فرم ثبت نام کودک خود را ثبت نام کرده و بعد از هماهنگی آموزشگاه حضورا ت
دوره تخصصی آموزش زبان انگلیسی کودکان در اصفهان در آموزشگاه تخصصی زبان انگلیسی مخصوص کودکان در شهر اصفهان.
در این روش آموزش زبان انگلیسی کودکان از متد های جدید و روش بازی با کودک جهت یادگیری زبان انگلیسی استفاده میشود ابزار های مختلفی برای در حین آموزش زبان در اختیار بچها قرار گرفته میشود که راهنمایی بهتری برای یادگیری آنها می باشد.
شما میتوانید با مراجعه به وب سایت ما در فرم ثبت نام کودک خود را ثبت نام کرده و بعد از هماهنگی آموزشگاه حضورا ت
ادامه دار . .
سه هدف اصلی برای درمان :
دوست دارم برم کربلا ، در بین الحرمین بنشینم. نوحه لکنت زبان حاج محمود کریمی را بگذارم و بعدش با تمام توانم گریه کنم . آنقدری که دیگر بلند نشوم ، آنقدری که دیگر مرا همان جا دفن کنند . کافیست نوحه ؛ که نه ، به نظرم باید بگویم روضه ، کافیست روضه پخش شود و منی که به دلِ سنگ بودن معروف بودم بین این جماعت چون طفلی گریه کنم . همینقدر می گویم که گوش کنید ، لینک دانلود همین پایین است 
دریافت
*عنوان نوحه لکنت زبان - حاج محمود کربمی
بسیاری از افراد از درمان لکنت زبان در بزرگسالی ناامید شده و پیامدهای آن را می پذیرند. لکنت زبان یکی از اختلالات گفتاریاست که اغلب ریشه در اضطراب و استرس های کودکی دارد. بسیاری از بزرگسالان مبتلا به لکنت زبان، آن را به عنوان یک ویژگی یا نقص ثابت در وجود خود در نظر گرفته و آن را درمان ناپذیر می دانند. لکنت زبان فرد را محدود کرده و عملکرد شغلی، تحصیلی و حتی ارتباطات میان فردی او را تحت تاثیر قرار می دهد. حال آن که در هر سنی می توانید از درمان های

1. دو زبانه بودن موجب تأخیر زبانی می شود
نادرست
با اینکه واژگان یک کودک دو زبانه در هر یک از زبان ها ممکن است کمتر از متوسط باشند، کل واژگان او (از هر دو زبان) حداقل برابر با یک کودک تک زبانه است. کودکان دو زبانه شاید اولین کلمات خود را کمتر دیرتر از کودکان تک زبانه به زبان آورند، ولی با این حال در همان محدوده سنی نرمال (بین 8 تا 15 ماهگی) به زبان می آیند. وقتی کودکان دو زبانه شروع به ساختن جملات کوتاه می کنند، در کنار همان الگوها و در همان بازه زما
پاورپوینت تحلیل و بررسی لکنت زبان

پاورپوینت تحلیل و بررسی لکنت زبان دارای 20 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.
مشخصات فایل

تعداد صفحات
20

حجم
60 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
پاورپوینت روانشناسی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :
معرفی
شیوع
علل بروز 
عوامل مهم بروز لکنت زبان 
عوامل تشدید
تشخیص لکنت 
مراحل مختلف لکنت زبان 
درمان
پیشنهاداتی برای والدین 
چند راهکار برای خود فرد
بخشی از متن پاورپوینت :
مزایای استفاده از گفتار درمانی
گفتار درمانی به کودک کمک می‌کند واضح و روان صحبت کند و اعتماد به نفس بیشتری هنگام برقراری ارتباط با دیگران داشته باشد. برای کودکان مبتلا به نارساخوانی مانند اختلال یادگیری، گفتار درمانی می تواند کمک کرده تا صداهای خاصی را در کلمات بشنوند و کلمات را هجی کنند. این کار می تواند مهارت درک مطلب را بهبود بخشیده و کودک را به خواندن تشویق کند.
 گفتار درمانی روش بسیار مفیدی برای کودکان با مشکلات گفتاری است. در یک مطال
می‌دونی شاید یه روز یه فیلم درباره لکنت کردن ساختم. یه فیلم از این که اون لحظه چه اتفاقی داره می‌افته  و غیر بازیگر نقش اصلی، نقش پرده سینما رو هم توی فیلم بازی کنی و بتونی چهره کسایی که رو به روشون قرار داری، چهره تماشاگرا رو ببینی. دیدن چهره آدمایی که لکنت کردن‌ت رو می‌بینن خیلی دردناکه و تا مدت‌ها حالت رو می‌گیره، شاید تموم طول مهمونی، شاید تمام طول شب.
دیدن این فیلم قطعا حس خوبی نخواهد داشت، پس تماشای اون رو به هیچ رده سنی‌ای توصیه نمی
نگاه اجمالی
لکنت زبان عمدتا و بطور کلی جز در موارد استثنایی در دوران خردسالی آغاز شده و یک پدیده خاص دوران کودکی است. معمولا از سنین 2 تا 4 سالگی شروع می‌شود. لکنت زبان از مهمترین و متداولترین اختلالات تکلمی است. در سنین 6 تا 7 سالگی نیز که مصادف با زمان آغاز مدرسه می‌باشد به لحاظ ویژگیهای عاطفی و سازگاری اجتماعی خاص این دوره موقعیت مناسبی است برای بروز لکنت زبان در میان کودکانی که بیشتر مستعد چنین اختلالی می‌باشند. گاهی از موارد در دوران بلو
خانم موشه می گفت تنها راه درمان این است که درباره اش صحبت کنم تا متوجه بشم چیز خاصی نیست و دیگر ماجرا را بزرگ نکنم. می گفت اگر شخصیت من مانند یک میز پهناور باشد مشکل من تنها یک خودکار روی آن میز است. خانم موشه گفت باید برایتان بنویسم و من هم می خواهم همین کار را انجام دهم. اگر متن های طولانی خسته تان می کند خیلی راحت از این پست بگذرید :)

من لکنت دارم. شاید اطرافتان کسی را داشته باشید که لکنت دارد، شاید هم نه. شاید خودتان که دارید این متن را می خوا
لکنت زبان و تعاریف و انواع آن با رویکردهای درمانی مختلف
قبل از هرچیزی باید تعریف روانی را بلد باشیم تا پی به ناروانی ببریم.
روانی: به معنای روانی دربیان صداها،هجاها،کلمات وعبارات درطول گفتار میگویند
ناروانی طبیعی:گفتاری که مرکب از تکرار های ساده ی بخشی از کلمه یا کل کلمه، تکرار عبارات، کشیده گویی آهنگین، بازگویی اصلاحی و میانپراکنی واکه ها درجریان گفتار است. و دراکثر کودکان درمحدوده ی سنی یک و نیم تا 6 سالگی(اوجش در۲الی سه و نیم سالگی) قابل
لکنت زبان و تعاریف و انواع آن با رویکردهای درمانی مختلف
قبل از هرچیزی باید تعریف روانی را بلد باشیم تا پی به ناروانی ببریم.
روانی: به معنای روانی دربیان صداها،هجاها،کلمات وعبارات درطول گفتار میگویند
ناروانی طبیعی:گفتاری که مرکب از تکرار های ساده ی بخشی از کلمه یا کل کلمه، تکرار عبارات، کشیده گویی آهنگین، بازگویی اصلاحی و میانپراکنی واکه ها درجریان گفتار است. و دراکثر کودکان درمحدوده ی سنی یک و نیم تا 6 سالگی(اوجش در۲الی سه و نیم سالگی) قابل
نقش رشد گفتار و زبان در لکنت   
اکثر کودکان در سنین 6 _2 سالگی زمانیکه گفتار و زبان در حال رشد هستند دچار لکنت می شوند.
فشارهای زیاد گفتار و زبان بر منابع محدود عصبی می تواند یک فاکتور تسریع کننده در وقوع لکنت باشد.
افزایش طول و پیچیدگی گفته های زبانی باعث افزایش وقوع لکنت می شود که طول گفته ها نسبت به پیچیدگی گفته ها اثر بیشتری روی افزایش لکنت دارد.
دیده شده وقتی کودک دارای لکنت، زبانی را تازه یاد گرفته نسبت به زمانی که در استفاده از آن زبان
آموزش زبان به کودکان... چه وقت و چگونه؟
کودکان از زمان تولد توانایی شنوایی فوق‌العاده‌ای دارند که به آن‌ها اجازه
می‌دهد اصوات مختلف را از هم تشخیص دهند. در صورتی که از زمان تولد با
کودکی به 2 زبان صحبت شود، او به طور طبیعی قادر به درک هر دو خواهد بود.
کودکانی که دو زبان را حین تولد می‌شنوند معمولا دیرتر به حرف می‌آیند.
دلیل آن هم مواجه‌شدن کودک با دایره وسیعی از لغات است که باید آنها را درک
و بیان کند. گاهی نیز کودک دو زبان را با هم مخلوط م
کلاس های موسیقی کودکان در آموزشگاه موسیقی کودک سرنا
موسیقی و بازی از مواردی هستند که در شادی بیشتر در کوکان و بهبود عملکرد ذهنی کوکان بسیار موثر است و علاوه بر آن در درمان بسیاری از بیماری کودکان نیز روند بهبودی را تسریع می بخشد و در بعض موارد به عنوان تنها راه درمان توسط پزشکان تجویز می گردد. موسیقی درمانی در کودکان باعث تغییردر خلق و خوی آنها می شود و زمینه بهبود رفتارهای فردی، اجتماعی، اعتماد به نفس، درمان لکنت زبان و افزایش هوش آنها را خ
 در تعریف کودکان کار آمده است؛ کودکی که به صورت مداوم از او کار کشیده می‌شود. حمایت از کودکان کار یکی از دغدغه‌های همیشگی افراد دغدغه‌مند به خصوص ساکنین کلان شهرهاست. چطور می‌توانیم از کودکان و خیابان در ایران حمایت کنیم، آدرس مدرسه کودکان کار و انجمن حمایت از کودکان کار را در اختیارشان قرار دهیم. در این یادداشت ما به شما خواهیم گفت که چگونه به کودکان کار کنیم.
ادامه مطلب
یا حرف بزن یا بارت را خودت ببر | لان ال امریک
چرا باید بار رو خودت ببری ؟ چرا سفر زندگیت ، باید با جدول زمانی لکنت به تو دیکته بشه ؟
گذرگاهی که به صحبت کردن بهتر می رسه ، پُر از کوچه های بن بست ، تونل های تاریک و ترسناک و صعود های دشواره !!
اولین قدم اینه که بپذیریم نیازمند تغییریم و تصمیم بگیریم که برای
تغییردادن روش فعلی صحبت کردنمون کاری انجام بدیم . . کاری سخت و نیازمند
به تعهدی اساسی !
این رو درک کن که تغییرات به جا مونده از گذشته بر روی ما ، خی
آموزش زبان انگلیسی به کودکان با شعر به طور ویژه برای آموزش زبان انگلیسی بهکودکان 4تا 13 سال تهیه و گرد آوری شده است. این مجموعه آموزشی در 4 سطح و با هدف آموزش مرحله به مرحله زبان انگلیسی می باشد. سطح اول مجموعه آموزش زبان انگلیسی به کودکان با شعر، اعداد، قسمت های مختلف بدن و اشکال هندسی را آموزش داده است.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان با شعر - آموزش زبان انگلیسی به کودکان با شعر 
شیوه آموزشی مجموعه آموزش زبان انگلیسی به کودکان با شعر 
علل ریزش مو در کودکان و راه‌های درمانـی

علت ریزش مو در کودکان

یکی از مواردی که ممکن است برای کودکان اتفاق بیفتد، ریزش مو است. که باعث نگرانی بسیاری از والدین شده است و دنبال چرایی و همچنین راه درمان برای ریزش موی فرزندشان هستند. در این مقاله ما دلایل ریزش موی کودکان و همچنین روش های درمان ریزش موی کودکان را گردآوری نموده ایم با آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
غذاهای مضر برای لکنت زبان در کودکان
پاسخ محکمی برای این پرسش مطرح نشده است اما طب سنتی با مطالعاتی که انجام داده است توانسته چند راه درمان برای افراد دچار لکنت زبان را پیدا کنند.
البته نکته قابل ذکر این است که تمام دانش طب سنتی ایرانی برگرفته از تجربه و آزمون است و از فردی به فرد دیگر می تواند تاثیر متفاوتی داشته باشد پس تاکید می کنیم این مقاله را به هیچ عنوان منبع درمان شخصی با کودک خود قرار ندهید.
در این مقاله ما دو روش موافق و مخالف تاثیر تغ
دلایل درد دور ناف در کودکان

گاهی درد ناف در کودکان به علت عفونت مجاری ادراری ایجاد می شود

درد دور ناف در کودکان، بسیار متداول است و دلایل آن میتواند از استرس مدرسه تا یک بیماری جدّی، متغیر باشد.
درد دور ناف در کودکان
دلایل زیادی برای درد شکم در کودکان وجود دارد. بعضی از این دلایل کاملا جدّی و بعضی دیگر جزیی هستند. با این حال، با تشخیص درست و درمان مناسب، درد میتواند کاملاً و به سرعت بهبود یابد.
ادامه مطلب
اختلال اوتیسم در کودکان
اوتیسم یک بیماری عصبی رفتاری پیچیده است که شامل اختلال در تعامل اجتماعی و زبان رشد و مهارتهای ارتباطی همراه با رفتارهای تکراری است. به دلیل طیف وسیعی از علائم، این وضعیت در حال حاضر به نام اختلال طیف اوتیسم (ASD) نامیده می شود.این طیف وسیعی از علائم، مهارت ها و سطوح اختلال را پوشش می دهد. اوتیسم در معرض شدت از یک معلولیت است که تا حدودی زندگی معمولی را به یک ناتوانی ویرانگر محدود می کند که ممکن است نیاز به مراقبت های نها
آبله مرغان در کودکان

آبله مرغان، بیماری ویروسی ای است که ویروس واریسلا زوستر آن را ایجاد می کند

یک یا دو روز پیش از پدید آمدن جوش های آبله مرغان، برخی از کودکان دچار تب ، درد شکم، گلو درد، سردرد شده یا احساس ضعف می کنند.
ادامه مطلب
چرا باید بار رو خودت ببری ؟ چرا سفر زندگیت ، باید با جدول زمانی لکنت به تو دیکته بشه ؟
گذرگاهی که به صحبت کردن بهتر می رسه ، پُر از کوچه های بن بست ، تونل های تاریک و ترسناک و صعود های دشواره !!
به تعهدی اساسی !
آموزش زبان فارسی و انگلیسی برای کودکان پارت دوم پکیج آموزش حروف و کلمات به کودکان بوده که امروز وب سایت 118فایل در اختیار شما کاربران و علاقه مندان به این مجموعه ها، قرار داده است. این مجموعه یکی از مجموعه های کامل در زمینه آموزش زبان فارسی و انگلیسی برای کودکان شما می باشد. مجموعه آموزش زبان فارسی و انگلیسی برای کودکان با برخورداری از ترانه های فارسی و انگلیسی به همراه آموزش به جذابیت هر چه بیشتر این مجموعه افزوده است. از موارد آموزش داده ش
نشانه های لکنت و راه های درمان
برای هر پدر و مادری روبرو شدن با لکنت کودک میتواند بسیار نگران کننده و همچنین گیج کننده باشد. اینکه مشکل کودک شما لکنت است یا روند طبیعی یادگیری زبان؟ از چه سنی کودک دچار لکنت میشود؟ راه درمان چیست؟ در چه صورت نیاز به کمک گرفتن از متخصص است؟ و.... سوال هایی است که ذهن والدین را درگیر خواهد کرد. در این مطلب ما سعی خواهیم کرد به تمامی سوال های والدین درمورد لکنت در کودکان پاسخ دهیم.
لکنت ممکن است عارضه ای موقتی یا طول
به تعهدی اساسی !
بسم الله الرحمن الرحیمشادی کودکان یعنی شادی نسل‌های آینده، یعنی پرورش نسلی پرانرژی و آماده برای رسیدن به موفقیت. اما تعدادی از کودکان حتی به نیازهای اولیه جسمی همچون غذا، پوشاک و سرپناهی مناسب دست نمی یابند. نیاز کودکان علاوه بر این موارد به محبت و بهره‌مندی از آموزش مناسب نیز محدود نمی‌شود. بلکه کودکان ما نیاز مهم دیگری هم دارند که شاید کمتر شناخته شده و مورد توجه قرار گرفته باشد. نیاز به شادی!متاسفانه کودکان کار هر کدوم بسته به شرایط ک
بررسی علل ترس کودکان در سنین مختلف:
ترس در کودکان یا داشتن فوبیا نسبت به مسئله‌ای در کودکان ۱ تا ۶ سال می‌تواند تا حدودی طبیعی و بخاطر تجربه نکردن کودکان از کاری که انجام نداده می‌باشد. اما ممکن است فرزند شما مسئله‌ی جدی‌تری را داشته باشد و ترس او کمی نگران کننده برای والدین باشد.
ادامه مطلب
معمولا کودکان با نقاشی‌های خود می‌توانند آنچه در ذهن‌شان می‌گذرد را نشان دهند بنابراین تفسیر نقاشی کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است. کودکان هر آنچه را که دوست دارند داشته باشند و یا از زندگی‌شان بیرون بیاندازند را با حواس کودکانه خود در نقاشی‌هایشان ترسیم می‌کنند. نقاشی‌هایی که اغلب والدین از آن‌ها به صورت سرسری می‌گذرند و یا آن‌ها را خط خطی‌های کودکانه می‌دانند، ممکن است پر از رازهای نهفته زندگی کودکانشان باشد که والدین را می
طبق تحقیقات انجام شده
کودکان اغلب ترس‌ها و فوبی‌های پدر و مادر را یاد می‌گیرند
و بعضی اوقات این ترس‌ها به شکل قوی‌تری در کودکان بروز می‌کند
مثلا مادرانی که از سوسک یا مارمولک می‌ترسند
معمولا فرزندانشان هم با این ترس بزرگ خواهند شد.
گروه تخصصی آموزش زبان اسپانیایی اکسیتو 
گروه اکسیتو مفتخر است به عنوان اولین مرکز آموزش زبان اسپانیایی در استان البرز و پس از ۱۰ سال تجربه ی موفق در زمینه برگزاری کلاسهای تخصصی این زبان تاسیس خانه ی زبان اسپانیایی استان البرز را اعلام داشته و ضمن تشکر از همراهی همیشگی شما عزیزان گامی نو در جهت گسترش دومین زبان پر گویش جهان بردارد.  
لیست کلاسهای خانه ی زبان اسپانیایی کرج 
_ کلاسهای ترمیک در سطوح مبتدی تا پیشرفته 
_ کلاسهای آمادگی آزمون بی
اکتساب زبان یک پروسه رشد طبیعی است که در تمام کودکان درطی مراحل مشابهی رشد می کند.Nativist model of language:این گروه بیان می کنند که رشد مغز ، استعداد اکتساب زبان در کودک را فراهم سمعک نامرئی می کند ولی در عین حال اکتساب زبان در انزوا اتفاق نمی افتد و کودک باید در معرض ورودی محیطی باشد تا زبانش رشد کند. در واقع ادعای این مدل این است که مغز در حال رشد، به نوزاد یک زمینه ذاتی برای اکتساب زبان را می دهد ولی اکتساب زبان در انزوا نمی تواند رخ دهد و کودک نیاز به
خوردن ناخن یکی از مشکلاتی است اغلب کودکان در برهه ای از زمان به آن دچار می شوند و عده ای ممکن است به مدت طولانی درگیر آن شوند. این مشکل در کودکان می تواند علل مختلفی داشته باشد. در ادامه در نیک صالحی می خواهیم چند علت ناخن جویدن کودکان را بررسی کنیم.

ادامه مطلب
راه های آموزش نظم به کودکان
 آموزش نظم به کودکان و تربیت کودک منظم برای والدین یک امر مهم است ولی اکثر آنها از اینکه کودکشان از نظم و انظباط زیاد استقبال نمی کنند گله مندند. در این بخش 8 اصل و راه مهم تربیت کودک منظم را خواهید خواند.آموزش نظم به کودکان
ادامه مطلب
دانلود اپلیکیشن اندرویدی پاپیتا (Papita) آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
پاپیتا (Papita) یکی از برترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی ویژه کودکان است. پاپیتا یک برنامه‌ی کاربردی و آموزشی است و به صورتی طراحی شده است که بسیار برای کودکان جذاب باشد.
با دانلود برنامه پاپیتا زبان انگلیسی را به فرزندان خود یاد دهید. این برنامه طراحی فوق‌العاده‌ای دارد و به خاطر وجود انیمیشن‌های ویدیویی و کارتونی باعث می‌شود کودک از یادگیری و کار با برنامه خسته نش
 بهترین و سریع ترین روش های درمان لکنت زبان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های درمان لکنت زبان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

لکنت زبان یکی از شایع ترین مشکلاتی است که در جامعه امروز شاهد آن هستیم. در حال حاضر، افراد زیادی با مشکل لکنت زبان، رو به رو هستند. این مش
گره‌ خوردگی زبان کودک چیست؟
گره ‌خوردگی زبان یا چسبندگی زبان نوزاد وضعیتی است که به‌ دلیل کوتاهی فرنوم یا فرنولوم (پرده زیرزبانی) ایجاد می‌ شود که حرکت زبان را محدود می‌ کند. فرنولوم ‌ها بند هایی کوچک از بافت هستند که در زیر زبان، درون گونه ‌ها کنار دندان آسیای پشتی و زیر لب بالایی قرار دارند، فرنولوم (فرنوم) تا نوک زبان ادامه یافته و باع چسبندگی زبان به دهان می ‌شود.
وقتی جنین در رحم مادر شکل می‌ گیرد، این بند ها رشد برخی از ساختار های ده
پستانک موجب لاغری (کم شیر خوردن به دلیل زودتر رسیدن به پستانک)، اسهال، قارچ، بیماری های گوارشی به ویژه بیماری های روده و گودی سقف دهان می شود. همچنین پستانک باعث لکنت زبان و برهم خوردن نظم دندان های کودک در آینده خواهد شد. بیشتر افراد سیگاری در کودکی به پستانک وابستگی شدید داشته اند.
مهارت های گفتاری کودک زیر یک سال
 کودک یک ساله توانایی درک اسم خود را دارد و می ‌تواند به شناسایی صدای افراد آشنا بپردازد. جملات ساده همچون برو، بده، بشین را نیز متوجه می ‌شوند. در ادامه چند مثال از توانایی های کودکان را بیان می کنیم.
مهارت های کودک در زمینه شنیدن و درک کردن، از زمان تولد تا سن سه ماهگی
می تواند با شنیدن صدا، در واکنش به آن از جای خود تکان بخورد.در زمان حرف زدن بقیه می‌تواند بخندد و یا ساکت شود. توانایی تشخیص صدای والدین را دا

بیماری‌های کلیه کودکان؛ مثانه و مجاری ادرار در کودکان (نفرواورولوژی کودکان) از سال 1966 میلادی کودکان مبتلا به انواع بیماری‌های کلیه و مجاری ادرار در ایران تحت نظر و ویزیت نفرولوژیست‌ها قرار می‌گرفتند. از سال 1990 برنامه‌ریزی برای گرفتن دستیار فوق تخصص نفرولوژی کودکان آغاز شد.
ادامه مطلب
میمِ اسمم می گرفت و سینِ فامیلی ام می زد توی ذوق. برگشته بود، هم لکنت زبانم هم معلمم از مرخصی. هنر داشتیم. من با عشقِ تمام، گل و گلدان کشیده بودم. معلمم با حواس پرتیِ تمام، زنگ هنر را کرد زنگ انشا. من در مورد نان نوشته بودم و تمام نانوایی های اطراف خانه مان را توصیف کرده بودم، بربری و سنگک و ماشینی و عراقی‌. نوبت من بود، "سبزی" نه اول لیست بود نه آخر لیست، من به میانه ترین حالت ممکن مضطرب بودم و تمام حروف در دریای لکنتم غرق شده بود. گل و گلدانی که ب
آموزش زبان انگلیسی کودکان
بسیاری از والدین دوست دارند فرزندان خود را به زبان انگلیسی در خانه آموزش دهند، اما نمی دانند چگونه شروع کنند. برای پیدا کردن نحوه ی آموزش زبان انگلیسی به کودکان در منزل پیشنهادات ما را حتما بخوانید!
چگونه می توانم آموزش زبان انگلیسی به فرزندانم را از ابتدا در خانه شروع کنم؟مهم نیست که زبان انگلیسی والدین کامل باشد یا نه. مهمترین چیز این است که شما علاقه مند هستید و فرزندانتان را تشویق می کنید.
کودک شما علاقه شما به
مجموعه فلش کارتهای صوتی تصویری آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان و والدین

آموزش زبان از طریق دیدن فیلم همواره یکی از راههای موثر در یادگیری است ما در این پکیج ازفیلم های آموزشی زبان اسپانیایی متناسب با سن کودکان از 6 ماهگی تا 10 سالگی استفاده کرده ایم تا یادگیری را برای آن ها جذاب و آسان کنیم  در این فیلم ها کودک علاوه بر گوش دادن به موسیقی آرامش بخش با تلفظ صحیح کلمات نیز آشنا خواهد شد و بعد از تکرار مداوم پس از مدتی قادر به خواندن و نوشتن ک
 سه پایه وینزوری کودکان ،برای کودکان یا معلولینی که توانایی ایستادن ندارن ،ویا مهد کودکانی که تمایل به آموزش نقاشی دارند ،طراحی شده است ،ارتفاع این سه پایه حدود ۸۵ سانتیمتر است ،و میتوان به عنوان سه پایه رو میزی نیز از آن استفاده کرد.
گفتاردرمانی کودکان چیست
با گفتار درمانی می‌توان گفتار کودک را بهبود بخشید. مشکلات گفتاری مانند لکنت زبان، بیان اشتباه واج‌ها و صداها، بیان ضعیف و... با گفتار درمانی درمان خواهد شد.
گفتار درمانی در موارد زیر به کودک کمک می کند:
 - کنترل حجم صدای تولید شده
 - ادای درست کلمات و صداها
 - بیان کلمات در قالب جمله
در حقیقت گفتار درمانی علمی است که به بررسی اختلالات تاثیر گذار روی گفتار می‌پردازد. شاید اشتباهاً تصور شود که گفتار درمانی به معنای درما
 بهداشت کودکان و طریقه شستشوی شیشه شیر و وسایل کودک
بهداشت کودکان
از ۵-۶ ماهگی بچه‌ها به جاروبرقی خانه بدل می‌شوند! هر چیزی که می‌بینند را در دهان می‌کنند و سعی
می‌کنند از طریق لب‌ها و زبان، وسایل و ابزار دو روبرشان را شناسایی کنند.البته دندان در آوردن یکی از
دلایل این کار است؛ خارش و درد لثه‌ها علاقه و نیازی را در آنها ایجاد می‌کند که هرچه را می‌بینند روی
لثه‌های کوچک‌شان بکشند. به همین دلیل شست‌وشو و تمیز نگه داشتن خانه و وسایل، به خ
مشکلات یادگیری در کودکان ناشی از چیست؟
بخش سلامت کودک - آیا کودک شما در یادگیری مشکل دارد؟  این کودکان به تدریج درمی‌یابند که سایر کودکان از نظر وضع درسی بهتر از آنها هستند و احساس حقارت را تجربه می‌کنند
به ادامه بروید
ادامه مطلب
روانشناسی نقاشی کودکان

کودکان از طریق نقاشی های خود، نظرات و تفسیرهایشان را بیان می کنند‎

روانشناسی نقاشی کودکان و خردسالان بسیاری از حرفه ای ها را در زمینه آموزش و پرورش جذب کرده و علاقه مند می کند.
محققان، روانشناسان، معلمان و والدین تحقیقات مختلفی را برای روشن ساختن مفهوم و تفسیر نقاشی های کودکان انجام داده اند.
از طریق بررسی و تحلیل نقاشی کودکان ، می توان بینش آنها را در مورد توسعه اجتماعی / احساسی، فیزیکی و فکری هر کودک به دست آورد.
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی : والدین و مربیان کودک معمولا در مورد رفتار خود ارضایی کودکان سوال های زیادی دارند و ممکن است نگران این رفتار کودکان بشوند. آیا خود ارضایی در کودکان طبیعی است؟ در چه سنی بیشتر رخ می دهد؟ آیا خودارضایی نشانه یک اختلال روانی است؟
ادامه مطلب
بررسی علل ترس کودکان در سنین مختلف:
ترس در کودکان یا داشتن فوبیا نسبت به مسئله‌ای در کودکان ۱ تا ۶ سال می‌تواند تا حدودی طبیعی و بخاطر تجربه نکردن کودکان از کاری که انجام نداده می‌باشد. اما ممکن است فرزند شما مسئله‌ی جدی‌تری را داشته باشد و ترس او کمی نگران کننده برای والدین باشد.
ادامه مطلب
  به نام خدا
عنوان مقاله : نقش هنر(نمایش بازی)در آموزش زبان
چکیده:
هدف اصلی این مقاله،بررسی تاثیر بازی در رشد شخصیت کودک،تاثیر بازی بر پیشرفت تحصیلی کودک و تاثیر بازی در هوش کودک است.
برخی از داوران و موسسات آموزشی بر این باورند که بازی کردن نقش مهمی در یادگیری کودکان ندارد و تنها با کسب نمرات خوب است که معلوم می شود آنها مطالب جدیدی یاد گرفته اند ولی با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که کودکان برخی از پیچیده ترین مسائل را با انجام بازی خاص

عفونت گوش در کودکان

در عفونت گوش خارجی، گوش قرمز و ملتهب است و ترشح دارد

ساعاتی از نیمه شب گذشته و کودک شما بیدار است و گریه می کند. هیچ نشانه ای برای این بی قراری وجود ندارد جز این که او گوشش را می کشد. اولین (و بدترین) فکر شما می تواند این باشد: عفونت گوش. خوشبختانه تعداد بچه هایی که عفونت گوش می گیرند رو به کاهش است اما همچنان در مورد نیمی از بچه های زیر یک سال این موضوع بسیار شایع است. بچه هایی که چون هنوز به زبان نیامده اند عنوان مشک
اهمیت به کودکان

در سفر خود به وان نگران مشغول شدن کودکان و خرید برای آنها نباشید. وان ای وی ام با محیا کردن فضای مخصوص بازی و سرگرم کننده برای کودکان و همچنین چندین فروشگاه پوشاک و 2 فروشگاه جذاب اسباب بازی، مکان مناسبی برای خرید و تفریح فرزندان شما است. برندهایی نظیر ال سی وایکیکی ، پانچو ، ای-ببک ، کارتال یوواسی ، تویزشاپ و تورو اینترتینمنت، پوشاک و اسباب بازی کودکان را با کیفیت عالی ارائه داده اند.

منبع : تور زمینی وان از تبریز

عوارض لاک ناخن برای کودکان
کودکان نسبت به افراد بزرگسال بیشتر به مواد شیمیایی حساس هستند و مواد شیمیایی تاثیر بیشتری روی کودکان می گذارد.لاک ناخن هم به خاطر داشتن مواد شیمیایی می تواند برای کودک شما عوارض داشته باشد
به ادامه بروید
ادامه مطلب
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی : بی اختیاری مدفوع در کودکان یکی از شایع‌ترین مسائل مربوط به کودکان می‌باشد. این که کودک گاهی کنترل مدفوع و ادرار خود را از دست دهد، مشکل تلقی نمی‌شود و برای بسیاری از کودکان اتفاق می‌افتد اما زمانی که کودک به صورت مداوم اختیار خود را از دست می‌دهد و برای مدت
ادامه مطلب
درج کاشت ایمپلنت یک روش توانبخشی در کودکان و نوجوانان محسوب می شود. با استفاده از این دوره شانس بیشتری میتوان برای موفقیت بعد از قرار دادن ایمپلنت در کودکان و نوجوانان ایجاد کرد هرچه هارمونی فیزیولوژیکی که در دندان ها ایجاد می شود و استخوان آلوئول رشد بیشتری داشته باشد، احتمال قرارگیری ایمپلنت موفقیت آمیز تری در کودکان داریم.

ادامه مطلب
برگزاری نخستین کارگاه اموزشی «رفتار با کودکان خیابانی، کودکان کار و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست» کشور در گیلان
با حضور مدیرکل و جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی استان گیلان نخستین کارگاه آموزشی «رفتار با کودکان خیابانی، کودکان کار و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست» کشور، ویژه کتابداران کتابخانه های عمومی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

والدین «نه» را گاهی آنقدر راحت به زبان می‌آورند که کودک اولین کلمه‌ای که یاد می‌گیرد؛ «نه» است و گاهی آنقدر گفتن این کلمه جادویی برای آنها سخت می‌شود که فرزند فکر می‌کند هر چیز که بخواهد سریع فراهم می‌شود.
ادامه مطلب
علت بروز وسواس در کودکان چیست؟ علائم وسواس دوران کودکی کدام‌اند؟ وسواس از جمله اختلالات روانی مشترک بین کودکان و بزرگسالان است که اغلب با ایجاد افکار و احساسات آزارنده، رنج روانی بسیاری را برای فرد فراهم می‌کند. از آنجایی که کودکان ظرفیت روانی کمتری برای تحمل اضطراب دارند ابتلا به وسواس می‌تواند منجر به مشکلات مضاعفی در آن‌ها شود و در نتیجه عملکرد بزرگسالی را نیز تحت تأثیر قرار دهد. آگاهی از نشانه‌ها و علل بروز وسواس در کودکان برای وال
آموزش زبان بدن
نام محصول : دوره جامع آموزش زبان بدن
نوع محصول : فایل های تصویری MP4 – به صورت فایل دانلودی
این محصول شامل۲۵ قسمت (۱۰ ساعت آموزش ویدئویی) به صورت تصویری استودیویی با بهترین کیفیت می باشد.
حجم کل فایل های دانلودی: ۲٫۸۶GB در ۲۵ فایل مجزا
حجم هر قسمت به صورت میانگین: ۱۲۰ مگابایت می باشد
فرمت فایل تصویری: Mp4 با کیفیت بالا – قابل پخش در پلیرها و دستگاه های خانگی
در این پکیج، با چه سرفصل هایی آشنا می شوید:
قست اول:
معرفی دوره آموزش زبان بدن
قسمت اول فیلم آچمز رو که می دیدم یه خانم فال گیر داشت با مصیب که مشکل گفتار داشت صحبت می کرد .. صحبتش برام جالب بود شما هم ببینید :
فالت اگر خوب باشه ، تاست هم هرروز جفت 6 بشینه ، تا زبونت بسته باشه هیچکی آدم حسابت نمی کنه !بابا مگه چی هست این تیکه زبون خب بچرخونش لامصب رو !! ببین مصیب آدمایی تو دنیا برنده ان که بتونن خوب حرف بزنن !مصیب : جلو آدما زبونم بند میاد !مصیب تو چرا فکر می کنی من نمی خوام بهت کمک کنم ؟ ولی تو تا خودت نخوای و آستین بالا نزنی اگه
هر چه دنیا را برای کودکان امن‌تر بکنیم
و ترس، اضطراب و دلهره را کمتر درون آن‌ها نهادینه کنیم،
کودکان بیشتر می‌توانند دوری پدر و مادر را برای ساعاتی تحمل کنند،
زیرا چنین کودکانی محبت والدین خود را در ذهن دارند
و دنیا را به خاطر این محبت، امن می‌بینند.
راز آن بوی شگفت                        
«راز آن بوی شگفت» داستانی است با زبان شاعرانه که در آن ابر و گنجشک و سایر موجودات هم نقش دارند و اثر با انبوهی از خرده روایت های به هم پیوسته جلو می رود.
کتاب: راز آن بوی شگفت
نویسنده: فریبا کلهر
انتشارات: به نشر
فریبا کلهر، رمان نویس و نویسندۀ پرکاری است که فعالیت خود در حیطه ادبیات داستانی کودک و نوجوان را از دهه 1360  و با حضور در مجله های «رشد» آغاز کرده و تألیفات زیادی نیز در این حیطه از خ
یا زخم هایی سر گشاده که مرا به خودم عودت می دهد،
با کلماتی از حنجره به دنیای بیرون که تنهایی مرا تکثیر  می کند ،
با کتاب های نخوانده ، با چشم های بسته دل به مفاهیم زده ،
با حافظه ای کوتاه که همه چیزی را از یاد برده و لکنت کلمات و فکر و نگاه و دست و پا و زبان .
این منم خیره در مغاک ، آشفته در تختخواب مالیخولیا .
این منم تخطئه در جهان سیمانی که باد طنین مرا به من باز می گرداند .
این منم پادشاه خودم  ؛ در سرزمین بادها تکثیر می شوم در اصوات ...
این منم ...
در
از مراقبت ها و دخالت های بیش از
حد در زندگی کودکان اجتناب کنید.

وظیفه والدین و مربیان این است که
این قابلیت را در او زنده نگاه دارند
و به کودکان اجازه دهند بعضی
اوقات مطابق سلیقه خود اشیاء
را کشف کنند. 
مراقبت ها و دخالت های زیاد از
حد بزرگسالان در زندگی و رفتارهای
کودکان، قابلیت یادگیری مبتکرانه آنها
را تضعیف می کند.
پس از جنگ جهانی کتابی به نام «فانتزی های جنسی
مردان»، نوشته شد. به نظر نویسنده، سربازانی که جهان را در جنگ جهانی به آتش
کشیدند و آن جنایت ها را انجام دادند، محصول تربیت خشک، آمارنه و غلط آلمانی بودند
که مدام به زندگی کودکان تجاوز می کرد. کودکان نیز انتقام گرفتند. فاشیسم، ارتباط
عمیقی با تربیت کودکان دارد. کسانی که به تربیت کودکان مشغولند، بالاترین وظیفه را
در آینده هر کشوری دارند. والدین و معلمان با مراوده و ارتباط درست با کودکان، می
توانند

علل تأخیر در گفتار کودکان چیست؟
امروزه یکی از شایع ترین اختلالات در میان کودکان تأخیر در گفتار است.به صورت طبیعی کودک در یک سالگی شروع به بیان کلمات می کند و تا ٢سالگی رشد خزانه ی واژگانی ادامه دارد و از دو سالگی ترکیبات دو کلمه ای در گفتار کودک مشاهده می شود، که در پسرها سن درک و بیان کلمات بالاتر است زیرا به صورت طبیعی پسر ها دیرتر از دختران شروع به صحبت می کنند.اما امروزه به دلیل کمبود ارتباطات کلامی و کاهش جمعیت خانواده و سبک ارتباطی خاص

این پاورپوینت در 17 اسلاید به شکل زیبا و منحصر به فرد طراحی و اسلاید بندی شده است در این پاورپوینت مطالبی از علل زخم معده در کودکان،آزمایش های تشخیص زخم معده،انواع زخم معده،بررسی روش های درمان زخم معده کودکان و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد زخم معده کودکان از معتبرترین منابع پزشکی روز در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید 

دانلود فایل
والدین به کودکان خود یاد می دهند باید از برخی چیزها بترسند و در مقابل خطرهای خاصی احتیاط کنند، مانند آتش یا رد شدن از خیابان. در این مثال ها اضطراب می تواند برای شما مفید باشد زیرا کمک می کند کودک از آسیب دیدن مصون بماند. با این وجود کودکان ممکن است از اشیا و موقعیت هایی ترس داشته باشند که اصلا نیازی به ترسیدن ندارد و بزرگترها آن را تهدیدکننده نمی دانند.

ادامه مطلب
کتاب اعتماد به نفس کودک من: بخوانید برای تقویت اعتماد به نفس فرزندتان
کتاب اعتماد به نفس کودک من : محمدصادق فیاض، محمدرضا جهانگیرزادهموسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی
معرفی:
در این کتاب خواهید خواند:راه های افزایش اعتماد به نفس کودکان و نوجوانانعوامل موثر در ضعف اعتماد به نفس کودکانتوصیه های پیشگیری و مقابله با ضعف اعتماد به نفس کودکراهکارهای عملی برای رشد اعتماد به نفس کودکان… .
بریده کتاب:
راهکارهای عملی برای رشد اعتماد به نفس کودکان:۱- آ
زبان ترکی استانبولی که با نام‌های تورکیش
تورکجه (Turkish Türkçe) یا ترکی ترکیه (Türkiye Türkçesi) نیز شناخته
می‌شود، یکی از اعضای زبان ترکی بوده که خود زبان ترکی زیرشاخه‌ای از
زبان‌های آلتایی می‌باشد. زبان آلتایی یک خانواده‌ی زبان گسترده شاملِ
زبان‌های ترکی، مغولی، تونگورزی و قسمتی از زبان کره‌ای است که گستره‌ی از
سیبری تا آسیای شرقی کشیده شده است.
ادامه مطلب
«اهمیت قصه صوتی کودکانه گویی برای کودکان پیش‌دبستانی» عنوان بخشی از این مقاله است. در این بخش می‌خوانیم:
قصه پاسخی به کنجکاوی کودکان و یکی از ابعاد فطرتشان است. بنابراین قصه با فطرت پرسشگر، جست‌و‌جوگر و کنجکاو کودکان پیوند دارد. قصه گویی به رشد توانایی‌های ذهنی و هیجانی کودکان کمک شایانی می‌کند.با این کار نه تنها کودکان با صداها، کلمات و زبان آشنا می‌شوند بلکه کتاب و کتاب‌خوانی هم برایشان ارزش پیدا می‌کند. قصه گفتن برای کودکان سبب تق
پس از جنگ جهانی کتابی به نام «فانتزی های جنسی
مردان»، چاچ نوشته شد. به نظر نویسنده، سربازانی که جهان را در جنگ جهانی به آتش
کشیدند و آن جنایت ها را انجام دادند، محصول تربیت خشک، امارنه و غلظ آلمانی بودند
که مدام به زندگی کودکان تجاوز می کرد. کودکان نیز انتقام گرفتند. فاشیسم ارتباط
عمیقی با تربیت کودکان دارد. کسانی که به تربیت کودکان مشغولند بالاترین وظیفه را
در آینده هر کشوری دارند. والدین و معلمان با مراوده و ارتباط درست با کودکان می
توانند

زنگ خطرهای سلامت کودکانیکی از نشانه های والدین خوب سلامتی فرزندان شما است.زیرا بدن کودکان هنوز در حال قوی سازی سیستم ایمنی خود است.ممکن است آنها اغلب اوغات بیمار شوند و مراجعه به پزشک به یکی از کار های روزانه شما تبدیل شود.
ادامه مطلب
علائم اوتیسم در کودکان چیست؟ اختلال اوتیسم از جمله اختلالات نافذ رشدی است که بررسی آن به صورت یک طیف رفتاری انجام می‌گیرد. افراد مبتلا به اوتیسم دارای نقص در تعامل اجتماعی، مشکلات زبانی و رفتارهای محدود و کلیشه‌ای هستند. والدین اولین افرادی هستند که متوجه تفاوت کودک خود با سایر کودکان می‌شوند. با این حال برای تشخیص این اختلال در کودکان به نظر روانشناس و متخصص نیاز است. ما در ادامه مطلب به بررسی بیشتر در زمینه علائم اوتیسم در کودکان خواهی
دلیل سرماخوردگی مکرر کودکان چیست؟
دلیل
سرماخوردگی مکرر کودکان چه می تواند باشد؟ آیا مشکلی داخلی موجب این تکرر
در ابتلابه سرماخوردگی است یا اینکه که رفتار و عادتی غلط دلیل سرماخوردگی
زیاد کودکان است؟
مواردی که باید در مورد سرماخوردگی مکرر کودکان بدانید

ادامه مطلب
کنجکاوی و پرسشگری کودکان
گر چه کنجکاوی را می توان از جمله ویژگی هایی دانست که در اغلب کودکان دیده می شود اما این موضوع در سال های اخیر غفلت شده است. این که کنجکاوی کودکان چه تعریفی دارد و این کنجکاوی تا کجا طبیعی است و چه نقشی در رشد و پرورش کودک می تواند داشته باشد جای این سؤالات زیادی را برای ما ایجاد می کند برای پی بردن به کاربردهای بالقوه این نوع کنجکاوی لازم است درک صحیحی از کنجکاوی کودکان داشته باشیم.
 دیدگاه خانواده و معلمان به عنوان اف
آموزش زبان انگلیسی به کودکان در منزل
اکثر والدین دوست دارند آموزش زبان انگلیسی را به کودکان در منزل به عهده گیرند اما نمی‌دانند باید از کجا آغاز کنند. مهم نیست که سطح انگلیسی شما عالی باشد یا نه. مهم‌ترین نکته این است که شما مشتاق باشید و کودکتان را نیز تشویق کنید. کودک شما اشتیاق شما را برای یادگیری زبان انگلیسی درک می‌کند. البته نگران نباشید اگر کودک شما بلافاصله انگلیسی را صحبت نمی کند. کودکان نیاز به مقداری زمان دارند تا زبان انگلیس
سال هاست بخاطر وجود لکنت اذیت می شم ، دفعات مختلفی رو برای درمان رفتم آخرین بارش هم سال 96 بود که انقدری پیشرفت کردم که توی سالن بهزیستی جلوی 100 نفر نزدیک ربع ساعت صحبت کردم .. امّا مغرور شدم فکر کردم خیلی پیشرفت کردم و زیاد دل به تمرین ندادم تا این که آروم آروم پسرفت و دلسردی شروع شد ، تا همین چند روزِ پیش بارها تلاش کردم که دوباره تمریناتم رو از سر بگیرم اما نمی شد یا بهتره بگم نمی خواستم که نمی شد !!
تا این که پریشب ، ابوذر بهم زنگ زد ، دوستی بامع
سوختگی پای کودکان در اثر اسهال عارضه‌ای است که آرام‌ و قرار را از آنها می‌گیرد و پدر و مادرها را به دلهره می‌اندازد؛ بنابراین باید جدی گرفته شود. دو بیماری رایج در میان کودکان وجود دارد که اسهال یکی از علائمشان است. در بخش ابتدایی مطلب، اطلاعات کافی درباره این بیماری ها و روش‌های درمان و پیشگیری از آنها را در اختیارتان می‌گذاریم. بخش دوم مطلب را هم به درمان سوختگی پای کودکان در اثر اسهال اختصاص داده‌ایم و در آن، از راهکارهای درمانی مناس
علائم سرطان در کودکان
از علائم شایع سرطان درکودکان می توان به تب های پایدار و طلانی مدت که پاسخ به درمان نداشته باشند، کاهش وزن، بی اشتهایی شدید، تعریق، خارش شبانه، اختلال در دید، سردرد اشاره کرد که والدین باید از این علائم اطلاع کافی داشته باشند
  برای حمایت از کودکان سرطانی به کدام موسسه باید اعتماد کرد؟
همانطور که می دانید موسسه محک به عنوان بزرگترین موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان است. حال موسسات زیادی در تمامی استان ها بنا شده
کتاب عید غدیر : توصیف حال و هوای عید به همراه تشریح وقایع این روز به زبان شعر

معرفی:
همیشه برای کودکان کم سن و سال تر کتاب های شعر جذابیت بیشتری دارد و دلنشین تر است…این کتاب با توصیف حال و هوای دید و بازدید های عید غدیر و همچنین تشریح وقایع روز غدیر خم به زبان شعر می‌تواند عیدی خوبی برای عید غدیر به کودکان تان باشد…تصویرگری شاد و جذاب نیز از ویژگی های هنری کتاب است.

بریده کتاب:
بابا بزرگم شاد است و خنداندر خانه دارد او چند مهمانهم روز عی
از چه سنی برای کودکان موبایل بگیریم؟
از
چه سنی برای کودکان موبایل بگیریم؟ آیا استفاده از موبایل و تبلت برای
کودکان در سنین پایین خطرناک است ؟ برای اینکه بدانید بهترین سن خرید تلفن
همراه و تبلت چه سنی است با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی، با بیان اینکه استرس می‌تواند موجب تهوع به‌ویژه در دانش‌آموزان شود، گفت: باید به عادات و ترکیب غذایی کودکان، دقت و نظارت کافی داشته باشیم.

به گزارش : تیرنگ نیستانی، افزود: گاهی کودکان دبستانی در صبحگاه حالت تهوع و دل به هم خوردگی دارند که اکثراً یکی از عوامل این بی‌میلی به خوردن صبحانه استرس است.
ادامه مطلب
برخی از افراد برای ادامه زندگی خود می خواهند به کشورهای خارجی مهاجرت نمایند و در آن جا به اشتغال ادامه دهند . موسسات آموزشی در شهر تهران راه را برای این گونه افراد هموارتر می کنند . 
یکی از موضوعاتی که افراد باید در این راستا به آن توجه نمایند این است که برای اخذ ویزای یک کشور باید زبان آن کشور را به خوبی یاد بگیرند .
موسسه تدریس خصوصی زبان دنیای زبان با برگزاری کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی دغدغه این افراد را برطرف می نماید و به آن ها کمک می نمای
درمان سریع و خانگی سرفه کودکان
سرفه
های خشک شبانه یا سرفه های شدید همراه با خس خس سینه در بچه ها باعث
نگرانی والدین می شود ، در این شرایط از روش های طبیعی و سریع درمان سرفه
کودکان غافل نشوید.
نشانه های سرفه کودکان و راههای درمان آن
ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها